YÜKLENİYOR
 • Tek taraflı hasarlarda;

  • Emniyet güçlerinden alınmış kaza tutanağı ve alkol raporu, sürücü’nün Ehliyet Belge Fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi ve/veya Fotoğrafı

 • Birden fazla aracın karışmış olduğu hasarlarda;

  • Anlaşmalı kaza tespit tutanağı veya polis raporu (ıslak imzalı),

  • Alkol raporu (yaralanmalı kazalarda ve gerek görüldüğü hallerde),

  • Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi,

  • Ruhsat fotokopisi,

  • Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi,

  • Karşı araç veya araçlara ait sürücü belge (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi

Kiralık aracın bakım ve onarımlarını OTO Plan’nın anlaşmalı olduğu yetkili servislerinde yaptırabilirsiniz..

Servis Noktaları

Uzun dönem araç kiralamak isteyen tüm şirketler ve vergi levhası olan tüm şahıs firmalarına araç kiralamaktayız. (Doktor, Avukat, Mimar, Mali Müşavir vb.)

Operasyonel uzun dönem kiralama; araçları 12, 24, 36 ve 47 aylık olarak kiralayabildiğiniz ve bununla beraber, periyodik bakım ve onarım, hasar, lastik değişimi, zorunlu trafik ve kasko sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, fenni araç muayenesi, HGS ve OGS geçiş ücretleri ve buna benzer külfet olacak tüm operasyonel masraflardan kurtulduğunuz avantajlı ve karlı bir hizmet paketidir.

Hasar ile ilgili olayın en kısa zamanda 0850 222 5 686 yada 444 5 686 Oto Plan destek hattına bildirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca; Kazaya karışan tüm araçların bilgilerinin olduğu eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Kaza Tespit Tutanağı, olay yeri fotoğrafları, kazaya karışan tüm araç ve sürücülere ait ehliyet, ruhsat ve trafik poliçesi fotokopileri eksiksiz olarak tedarik edilmelidir. Aksi takdirde kazanın ve hasarın oluşumunun eksik ya da hatalı beyan edilmesi, hiç beyan edilmemesi, resmi raporların Oto Plan veya yetkili kılınan kuruluşa ulaştırılmamasından kaynaklanan masraflardan Oto Plan sorumlu tutulamayacaktır.

12 – 47 ay süreli olarak uzun dönem araç kiralayabilirsiniz. Günlük, aylık ve saatlik araç kiralama talepleriniz için bir OTO Plan kuruluşu olan YOYO Araç Paylaşım Kulübü’müzün mobil uygulamasını indirerek araç kiralayabilirsiniz. 

Kamyon, kamyonet, personel taşımacılığında kullanılan yolcu otobüsü, minibüs ve iş makinaları hariç yerli veya ithal tüm binek otomobiller ve istihap haddi 3500 kilograma kadar olan hafif ticari araçlar kiralanabilmektedir.

Üretici firma ve distribütörler tarafından ön görülen kilometre aralıklarında ve sürelerde yaptırmakla yükümlüsünüz.

Aşağıdaki durumlardan biri gerçekleştiği takdirde, Polis veya Jandarma ile irtibata geçip, Kaza Tespit Tutanağı ve Alkol Raporu alınması gerekmektedir. Aksi takdirde kamu mallarına ve üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi zararlar kişiye fatura edilmektedir.

 • Sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,
 • Sürücü 18 yaşından küçükse,
 • Sürücüde alkol ve akıl sağlığı şüphesi varsa,
 • Kazaya karışan araçlardan en az biri kamu kurumlarına ait ise,
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 • Trafik kazasında sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan en az birinin trafik sigortası yok ise (Yurtdışından gelen araçlar için düzenlenmiş Yeşil Kart-Green Card belgesi de trafik sigortası yerine geçmektedir.)
 • Trafik kazası ölüm ve/veya yaralı sonuçlanmışsa bu tutanak doldurulmayacaktır.

Karşılıklı mutabakat ile kira ve kontrat süresi uzatılabilir. Bunun için OTO PLAN filo danışmanınız ile görüşmeniz yeterlidir.

Kredi kartı ile ödeme kabul edilmektedir.

Sürüş güvenliği bakımından değiştirmelisiniz. Sözleşme koşulları çerçevesinde mevcut lastiklerin 3mm diş derinliği altına düşmesi halinde veya hava ısı derecesinin +7 derece altına düşmesi veya üstünde seyretmesi halinde Kış-Yaz lastiklerine geçiş sağlayabilirsiniz.

Acil ve kaza durumlarında 7/24 saat bizimle temasa geçebilirsiniz. App Store ve Google Play Store üzerinden OTO Plan uygulamamızı ücretsiz olarak telefonunuza hemen indirebilir, arıza / kaza gibi acil müdahale gerektiren durumlar da dahil tüm taleplerinizi yalnızca birkaç tuşla bize ulaştırabilirsiniz.

Aracın muayene ücretini OTO Plan karşılamaktadır. Muayene tarihi bitmeden bir (1) ay öncesi müşterilerini bilgilendirmektedir.. Muayene müşteri mensuplarınca TÜV Türk Muayene İstasyonlarında  (fenni ve egzoz muayeneler) yaptırılır. Ödemiş olduğu harç makbuzlarını OTO Plan’a göndermesinin ardından kişinin ilgili banka hesabına ödemiş olduğu muayene ücretleri OTO Plan tarafından yatırılır.

Yakıt giderleri kira bedellerine dahil değildir.

Kiralanacak araçlar için minimum veya maksimum adet sınırlaması yoktur. Bir araç için bile operasyonel filo kiralamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kiralık aracın hasar ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda en kısa sürede muadil araç tahsisi yapılır.

Motorlu taşıtlar ve trafik sigortaları OTO Plan tarafından ödenir.

Faturalandırma, sözleşmede belirtilen süre boyunca Türk lirası olarak yapılmaktadır. 

Şirket mensubu, eş ve çocuklarınız kullanabilirler.

Geçiş detayları kiracı firmaya bildirilerek fatura edilmektedir.

En yakın Kolluk Kuvvetlerine (Polis-Jandarma) başvurulmalıdır. 

Araçların kira süresi dâhilinde, üretici firmanın araca ilişkin kullanım kılavuzundaki talimatları çerçevesinde ve üretici firmanın garantilerini geçersiz kılmayacak şekilde tüm periyodik bakım ve onarımlara ilişkin masraflar, parça değişikliği ve işçilik ücretleri OTO Plan tarafından karşılanacaktır.

Şirketinizle yapılmış sözleşmede bu konuda taahhüt içeriyorsa yurt dışına çıkabilirsiniz. 

7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezimiz hizmet vermektedir. Aynı zamanda Yol Yardım Hizmetini 444 5 OTO bu telefonlardan alabilirsiniz. 

Kiralama fiyatına akaryakıt dahil değildir.

Bireysel araç kiralama talepleriniz için bir OTO Plan kuruluşu olan YOYO Araç Paylaşım Kulubü’nden hizmet alabilirsiniz.

 www.driveyoyo.com

En yakın Kolluk Kuvvetlerine (Polis-Jandarma) başvurulmalıdır. 

Bu tip değişiklikler araçların garanti  kapsamı dışında olduğundan, değişikliklerin yapılmasına izin verilmemektedir.

Bu işlemler ek bir sözleşme maddesi ile hizmet bedelleri ve tüm kanuni vergilerin ödenmesi karşılığında, kanuni sınırlar çerçevesinde yapılabilmektedir.

Müşteri ticari amaçla kiralamış olduğu taşıt için 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri gereğince taşıma yetki belgesi almış olması ve taşıt belgelerine kiralanan taşıtı kayıt ettirmiş olması gerekmektedir. Aynı yönetmelik hükmünce mesleki yeterlilik belgesi bulunan sürücülerce kullanılmasını sağlamak zorundadır. 

Not: Ticari araç kiralayabilmek için bir ticari öz mal araca sahip olmanız gerekmektedir.

Bireysel araç kiralama talepleriniz için bir OTO Plan kuruluşu olan YOYO Araç Paylaşım Kulubü’nden hizmet alabilirsiniz.

www.driveyoyo.com

Evet.
Özel plaka uygulaması ücrete tabidir.

Tanışma maillerinizi info@otoplan.com.tr adresine bekliyoruz
Destek Hattı
444 5 OTO